Průvodcovská činnost v Olomouci

Jan CísařÚřední deska, Ze života školy

Studenti 1. ročníku vzdělávacího programu Cestovní ruch (CR1) mají za sebou odbornou praxi v Olomouci, zaměřenou na průvodcovskou činnost v historickém centru města. V rámci této aktivity si poprvé naplno vyzkoušeli roli průvodců cestovního ruchu, když pro své spolužáky připravili a realizovali vlastní výklady k významným památkám Olomouce.

Akce proběhla v rámci modulu Průvodcovská činnost a jejím cílem bylo propojit teoretické znalosti s reálnou praxí v terénu. Studenti pracovali s trasou, časem i skupinou „klientů“. Učili se, jak poutavou formou předávat informace o historii, architektuře a zajímavostech města.

Odborným garantem a pedagogickým doprovodem byla vedoucí vzdělávacího programu Cestovní ruch Mgr. Blanka Guimaraes de Souza.  Poskytovala studentům podporu, zpětnou vazbu a pomáhala jim rozvíjet průvodcovské dovednosti potřebné pro jejich budoucí profesní uplatnění.