Co o nás říkají absolventi AHOL - Vyšší odborné školy


Přečtěte si názory našich absolventů na to, co jim studium u nás dalo a jak ho zpětně hodnotí.
Image

Petra Neusser, DiS.

Absolvent vzdělávacího programu Management lidských zdrojů, 2018

Zaměstnanec strojírenské  firmy Ferrit

Ve studiu Managementu lidských zdrojů na Vyšší odborné škole AHOL jsem viděla příležitost. Jsem respektovaným partnerem v oblasti náboru a personálního marketingu pro kolegy ve strojírenské společnosti. Jsem také ale personalistkou, která staví své další činnosti na pevných základech získaných při studiu na této škole. AHOL byl a je součástí mé cesty za stanoveným cílem.

Image

Ondřej Růžička, DiS.

Absolvent vzdělávacího programu Management lidských zdrojů, 2018

Zaměstnanec  firmy OVB Allfinanz, a.s.

Po studiích na VOŠ Ahol jsem dostal příležitost začít pracovat na finančním trhu, kde aktuálně působím již čtvrtým rokem. Teorii, kterou jsem poznal ve škole, nyní využívám v praxi. Tu považuji pro studenta za klíčovou. Společně s mou mentorkou pracujeme na rozvoji komunikace, leadershipu a managementu. 

 

Image

Miroslav Pospíšil, DiS.

Absolvent vzdělávacího programu Informační technologie, 2016

Zaměstnanec firmy OKIN Ostrava

V rámci školy jsem absolvoval praxi v zahraničí a přesně tato zkušenost mi po konci studia umožnila nastoupit do práce s plynulou angličtinou a tuto schopnost nadále rozvíjet a denně využívat. V kombinaci s Informačními technologiemi, jsem po čtyřech letech praxe nastoupil do pozice vedoucího týmu, kde pracuji pro jednu z největších telekomunikačních firem na světě.
obecný obrázek k medailonku

Jiří Kubina, DiS.

Absolvent vzdělávacího programu Informační technologie, 2016

Zaměstnanec počítačové firmy Tieto

Odborné předměty tady vyučují opravdoví odborníci. Řada z nich přednáší zároveň na vysokých školách a všichni navíc mají bohaté zkušenosti z praxe. To je velmi důležité. Součástí studia je i odborná praxe, což mi osobně výrazně pomohlo při hledání zaměstnání v tomto oboru po škole. Nyní pracuji v jedné z největších počítačových firem TIETO.

 
obecný obrázek k medailonku

Markéta Hudečková, DiS.

Absolvent vzdělávacího programu Řízení hotelového provozu, 2016

Meetings & Events Sales Manager v hotelu Park Inn

Momentálně pracuji v hotelu Park Inn v Ostravě na pozici Meetings & Events Sales Manager. Studium na AHOL – Vyšší odborné škole hodnotím velice kladně a ráda na to vzpomínám. Těch pár let uteklo velmi rychle a dálkově se škola dala zvládnout i při práci. Nejvíce jsem se samozřejmě naučila v odborných předmětech.
Image

Dominika Sasynová, DiS.

Absolvent vzdělávacího programu Management lidských zdrojů, 2015

Personalistka ve firmě Vítkovice Heavy Machinery, a.s.

Jsem asi jeden z nejvěrnějších absolventů AHOLu. Po studiu jsem nastoupila na na personální oddělení Vítkovice Heavy Machinery, a.s. Všem budoucím absolventům bych vzkázala, aby se nebáli překonávat své limity a hlavně pokud se vám něco nelíbí, tak se posuňte dál. Nejste strom a AHOL – VOŠ je skvělý výchozí bod.
Image

Jan Tylich, DiS.

Absolvent vzdělávacího programu Informační technologie, 2013

Zaměstnanec počítačové firmy Tieto

Kladně hodnotím výběr vyučujících tohoto programu, kteří vynikali bohatými praktickými zkušenostmi v oboru, dlouholetou pedagogickou praxí na VŠ a hlubokými teoretickými znalostmi. Studium mi usnadňovala možnost individuálních konzultací a zejména řešení praktických úloh během výuky. To bylo skvělé.
Image

Miroslav Pospíšil, DiS.

Absolvent vzdělávacího programu Informační technologie, 201X

Aktuální pozice bude doplněna

Všichni studenti tady mají dostatečný prostor, aby prokázali zájem o studovaný obor a dokonce mohli ke studiu přistupovat i individuálně. Velmi kladně hodnotím i atmosféru, která na “vošce” panuje. Měli jsme možnost podílet se na školních akcích, které jsme částečně organizovali a zajišťovali po stránce IT sami. Mohli jsme získat certifikát ECDL, čehož jsem samozřejmě využil anebo vycestovat na odbornou praxi do Velké Británie, kterou organizovala škola prostřednictvím projektu ERASMUS.
Image

Veronika Malinová, DiS.

Absolvent vzdělávacího programu Řízení hotelového provozu, 201X

Aktuální pozice bude doplněna

Přihlásila jsem se na AHOL – Vyšší odbornou školu zejména kvůli studiu jazyků, oceňuji atmosféru na hodinách. Ahol mi nabídl ke studiu ideální kombinaci jazyků angličtiny, němčiny a španělštiny. S výukou jsem byla vždy spokojená, protože mimo jiné k výuce nejsou potřeba žádné knížky.
Image

Iva Buchtelová, DiS.

Absolvent vzdělávacího programu Management lidských zdrojů, 2013

Aktuální pozice bude doplněna

Velkým přínosem na AHOL – Vyšší odborné škole je půlroční odborná praxe. Já ji absolvovala ve velké firmě, ve které je obrovské personální oddělení a díky téhle praxi jsem si ve firmě mohla vybudovat také své jméno. Vzájemně jsme se poznali, takže když mě po škole přijímali, věděly obě strany do čeho jdou.”
Image

Mgr. Blanka Sabová, DiS.

Absolvent vzdělávacího programu Cestovní ruch, 201X

Letuška letecké společnosti Emirates

Jsem velice ráda, že jsem absolventkou AHOL – Vyšší odborné školy a doporučila bych ji všem mým známým. Po ukončení studia na jazykovém gymnáziu jsem si nebyla jistá, kterou vysokou školu si vybrat, tak jsem se rozhodla pokračovat na AHOL – Vyšší odborné škole, kde jsem si zvolila obor Cestovní ruch. Tento obor mi umožnil pokračovat v jazykovém vzdělávání a poskytl mi široký rozhled v oblasti cestovního ruchu a také managementu. Kromě odborného vzdělávání jsem absolvovala velmi zajímavou praxi v cestovní kanceláři, hotelu a na letišti.Nyní žiji v Dubaji a pracuji jako letuška u nejlepší letecké společnosti světa Emirates.
Image

Pavla Bednářová, DiS.

Absolvent vzdělávacího programu Finance, účetnictví, finanční řízení, 201X

Aktuální pozice bude doplněna

Myslím si, že je škola AHOL dobrá, hlavně kvůli učitelům, kteří mají velké množství praxe a díky tomu není učení jen o teorii. Dále se mi líbí přístup učitelů ke studentům. Škola pořádá spoustu zajímavých akcí a možnost získat certifikát v oboru.
Image

Nikola Foldynová, DiS.

Absolvent vzdělávacího programu Finance, účetnictví, finanční řízení, 201x

Aktuální pozice bude doplněna

Velkým přínosem na AHOL – Vyšší odborné škole je půlroční odborná praxe. Já ji absolvovala ve velké firmě, ve které je obrovské personální oddělení a díky téhle praxi jsem si ve firmě mohla vybudovat také své jméno. Vzájemně jsme se poznali, takže když mě po škole přijímali, věděly obě strany do čeho jdou.”
Image

Bc. Michaela Janošková, DiS.

Absolvent vzdělávacího programu Informační technologie, 201x

ČT Ostrava, aktuálně na rodičovské

Kariéra je někdy o štěstí, já měla to štěstí, že AHOL VOŠ mi dala základ v oblasti praktického využití informačních technologií, na němž jsem stavěla po celou dobu 15letého působení v ČT Ostrava. Ať už na počátku na odd. skrytých titulků pro neslyšící či následně referenta PR a Nových médií a komunikace. Webová prezentace ostravského studia a jeho pořadů se rodila/tvořila od r. 2005 s mým velkým přičiněním. Nyní si užívám radosti a starosti rodičovského života.
Image

Dominik Kasper, DiS.

Absolvent vzdělávacího programu Management lidských zdrojů, 2017

Obchodní konzultant, Autocont a.s. Praha

VOŠ mě naučila dívat se na věci z manažerského hlediska a uplatnění získaných dovedností zažívám na denní bázi. Bez znalostí anglického jazyka bych se v Praze neobešel. Právo, které běžně využívám při tvorbě smluv pro zákazníky. A takto bych mohl pokračovat předmět po předmětu, znalost po znalosti. A každá z nich byla klíčová pro vytvoření nenahraditelného základu, který mi dnes umožňuje dělat to, co mě baví.