Exkurze ve Snoezelenu

Jan CísařÚřední deska, Ze života školy

Dne 3. 4. 2023 proběhla exkurze studentů vzdělávacího programu Předškolní a mimoškolní pedagogiky ve Snoezelenu – multisenzorické místnosti, která je uzpůsobena pro diagnostiku, terapie i speciálněpedagogickou edukaci dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Studenti si tak mohli vyzkoušet prožitkem bublinkové vodní sloupy, hvězdné nebe, projektory s olejovými nebo tematickými kotoučky, optická vlákna, zrcadlovou kouli a speciálně navržený, pohodlný měkký nábytek. Ukázková terapie vedla studenty ke stimulaci smyslů a relaxaci. Tato místnost je využívána u zdravotního postižení, poruch chování a emocí, specifických poruch učení a chování a to jak pro celkové zklidnění, relaxaci, tak pro zlepšení koncentrace a zejména tematicky a didakticky zacílené činnosti v rámci edukace v MŠ i ZŠ.