Mimořádné opatření MZČR s účinností od 25.10.2021

Jan Císař Úřední deska

Od dnešní půlnoci, tj. 25. října 2021, platí Mimořádné opatření MZČR, č.j. 15757/2020-60/MIN/KAN.

Obsahem tohoto mimořádného opatření je zejména:

Všem osobám se s účinností ode dne 25. října 2021 od 00:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterými jsou respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95), které brání šíření kapének (dále jen „respirátor“). Týká se škol a školských zařízení a dalších „objektů“. Podrobněji zde: Mimoradne-opatreni-ochrana-dychacich-cest-s-ucinnosti-od-25-10-2021-do-odvolani.pdf (mzcr.cz)

Dále výtah aplikovatelný na prostředí VOŠ:

  1. Povinné nošení roušek pro všechny, ve společných i v našich prostorách (učebny, sborovna, chodby, sociální zařízení, jídelna – mimo konzumaci jídla) školy.
  2. Výjimku (tedy bez respirátoru) tvoří typ vzdělávání, kdy je nutno, aby student viděl na ústa pedagoga (zpěv), ale i TV, dechové nástroje, logopedie apod.
  3. Studenti nenosí při výuce respirátory, pokud jsou usazeni v lavici, nebo jsou jinak usazeni.
  4. Pedagogové při vzdělávání v učebnách také nenosí respirátory.
  5. Zkoušený a zkoušející jsou bez respirátoru, pokud dodržují alespoň 1,5 m vzdálenost.
  6. Bez respirátorů také při pořizování fotografií, ale jen na nezbytně nutnou dobu.

Vážení studenti, prosím, dávejte na sebe pozor, chraňte se ve společných prostorách respirátorem, držte si odstup, pokud to půjde i v samotných učebnách. Pokud se necítíte dobře, prosím, nechoďte do výuky.